× Úvod O chatě Carmen Galerie Ceník Okolí Kontakty
☰ Menu
▼ Čeština

Chata Carmen

O chatě Carmen

Chalet Carmen je nově zrekonstruovaná horská roubená chalupa, jenž se nachází ve východní části Krkonoš mezi Dolní a Horní Malou Úpou, ve výšce 950 m.n.m. Stojí na jižní slunečné stráni, obklopena horskými loukami a lesy. Její poloha poskytuje krásný výhled na Úpské údolí, hřebeny Krkonoš a vynikající podmínky k zimní i letní rekreaci. Chata je určena pro celoroční užívání a je vhodná i pro dovolenou rodin s dětmi.

Poloha

Díky Malé Úpě, jenž je zároveň nejvýše položenou obcí v České republice a výchozím bodem pro všechny turisty mířící do východních Krkonoš, potažmo na Sněžku (1602 m.n.m.), je poloha chaty Carmen ideální pro letní i zimní dovolenou.

Vybavení chaty

Stylově a komfortně zařízená chalupa s velkou společenskou místností, uzpůsobená pro menší i větší skupiny lidí. Hosté mají k dispozici také lyžárnu se sušárnou a před chalupou venkovní posezení s grilem.

Přízemí

Dominantou přízemí je velká společenská místnost s LCD televizí a se satelitem. V přízemí se dále nachází dvě samostatné koupelny se sprchovými kouty, umyvadly a 4x WC. K dispozici je zde také lyžárna se sušárnou.

První patro

V prvním patře se nachází velká společná kuchyně s elektrickým sporákem a troubou, mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem, kávovarem, rychlovarnou konvicí a nádobím, jeden třílůžkový pokoj a dva apartmány. Každý z apartmánů má kapacitu 4 lůžek a disponuje vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením.

Druhé patro, podkroví

V podkroví jsou připraveny 4 dvoulůžkové pokoje.

Doprava a parkování

V letních měsících je přímo u chaty k dispozici 5 parkovacích míst, které hosté mohou využívat zcela zdarma. V zimním období tato parkovací místa nejsou z pravidla přístupná a hosté musí parkovat na vyhrazeném parkovišti u hlavní silnice, cca 100 m od chaty. Tato parkovací místa jsou zpoplatněna částkou 100,- Kč / automobil /noc. Přístup k chatĕ od parkoviště je přímý po vlastní lávce přes potok pod chatou.

Energie v ceně

Spotřeba energií i náklady na topení jsou již zahrnutý v ceně.

Skibus

Cca 100 m od chaty je zasávka Skibusu, jenž rozváží lyžaře po skiareálech zdarma.

7 pokojů

Chata Carmen nabízí 7 pokojů s celkovou kapacitou 19 lůžek.

Nekuřácké prostředí

Ve všech prostorách chaty je kouření striktně zakázáno.

Ubytování

Chata disponuje celkovou kapacitou 19ti lůžek, jenž jsou rozděleny do 5 pokojů a 2 apartmánů. Všechny ubytovací jednotky prošly nedávnou rekonstrukcí, která podtrhla jejich rysy typické horské chalupy. Díky poloze chaty, na jižním svahu, jsou všechny pokoje a apartmány velmi světlé a během dne prosvíceny slunečními paprsky.

Dva čtyřlůžkové apartmány

Oba nabízené apartmány fungují jako samostatné obytné jednotky s vlastním sociálním zažízením (se sprchovým koutem, umyvadlem a WC), vlastní, plně vybavenou kuchyňkou (dvouplotýnkový vařič, lednička, rychlovarná konvice, nádobí a jídelní stůl), LCD televizí a satelitem.

  • Apartmán č. 11 - Dvě dvoulůžkové postele
  • Apartmán č. 12 - Jedna dvoulůžková a dvě jednolůžkové postele

5 útulných pokojů

Dvoulůžkové a třílůžkové pokoje nemají vlastní sociální zařízení, ale mají k dispozici 2 samostatné koupelny se sprchovými kouty a umyvadly a 4 toalety.

  • Pokoj č. 13 - Jedna dvoulůžková a jedna jednolůžková postel
  • Pokoj č. 21 - Jedna dvoulůžková postel
  • Pokoj č. 22 - Dvě jednolůžkové postele
  • Pokoj č. 23 - Dvě jednolůžkové postele
  • Pokoj č. 24 - Dvě jednolůžkové postele
Ceny ubytování
}